Potencijal morskih krastavaca
Efikasnost preparata Doktor More Potencijal morskih krastavaca... Zanimljiva svojstva pronađena su u porodici holoturium – kukumaria i trepanga, koje...
Beringovo more se nalazi u severnom delu Tihog okeana. U različitim vremenima, more je nosilo imena Anadir, Kamčatka, Aleutian, Aljaska, pa čak i Beaver, zbog obilja morskih dabrova – morskih vidra na Komandantskim ostrvima. Sada na mapama možete videti malo ostrvo Bobrovi, koje podseća na pecanje morskih vidra u 18. veku.
More je dobilo svoje moderno ime u čast izuzetnog navigatora, kapetana-zapovednika Vitusa Beringa. Predvodio je ekspedicije na Kamčatki, koje su započele naučna istraživanja u mnogim regionima Azije i Amerike. Bering je učestvovao u vojnim operacijama ruske flote, izvršavao lične zadatke Petra I.
Od obala Beringovog mora, Rusi su počeli da razvijaju region, koji se zvao Ruska Amerika. Do 60-ih godina 19. veka Beringovo more je bilo unutrašnje more Rusije, ali 1867. Rusija je prodala Aljasku i Aleutska ostrva Sjedinjenim Državama, a more je postalo granično.
U geografskim nazivima regiona ovekovečena su mnoga imena putnika, otkrivača, istraživača i vojnih lica, uglavnom ruskih. O životu, avanturama i podvizima svakog od njih može se napisati roman.
Semjon Dežnjev i Fedot Popov su 1648. godine sa odredom kozaka osnovali prvo rusko naselje na obali. Dezhnev je učestvovao u mnogim ekspedicijama i putovanjima, organizovao pecanje morskih i kopnenih životinja. Po Dežnjevu su nazvani rt na krajnjem severoistoku Azije, zaliv na Kamčatki, ostrva, pa čak i glečer u Karskom moru.
Baron Ferdinand Petrovič Vrangel, navigator koji je napravio 3 puta oko sveta, admiral, šef vojnog ministarstva, istraživač Arktika, jedan od osnivača Ruskog geografskog društva – i to nisu sve njegove titule. Godine 1817-19. učestvovao je u obilasku V.M.Golovnina. Zatim je vodio ekspediciju u severoistočni Sibir. Tokom ekspedicije sprovedene su mnoge naučne studije, uključujući i otkriće ostrva, koje je kasnije nazvano Vrangelovo ostrvo. Baron se borio protiv grabežljivog uništavanja divljači. Stvorio je magnetnu meteorološku opservatoriju. Vrangel je bio glavni vladar Ruske Amerike, istraživao ju je od Beringovog moreuza (drugo ime) do Kalifornije. Vrangelovo ime nose ostrva u Čukotskom i Barencovom moru, planina, moreuz, luka, grad na Aljasci i zaliv na Aleutskim ostrvima.
Stepan Krašenjinjikov, prvi ruski akademik-geograf, učestvovao je u drugoj Beringovoj ekspediciji na Kamčatki, proučavao ihtiologiju, proučavao Kamčatku 4 godine, objavio prvu svetsku naučnu knjigu o ovom poluostrvu. Proučavao jezike i život lokalnih naroda. Ovaj izuzetan čovek živeo je samo 43 godine, ali je uspeo da uradi mnogo. Po Krašenjinjikovu je nazvano 10 geografskih mesta, uključujući poluostrvo, zaliv, planinu na Kamčatki, pa čak i planinu na Antarktiku.
Izvanredan navigator i geograf, admiral Fedor Petrovič Litke. Pravio je putovanja oko sveta, tokom kojih je vršio istraživanja, uključujući Čukotku i Kamčatku, prikupljao neprocenjiv etnografski i zoološki materijal. Bio je i u vojnoj službi. Napisao brojne naučne radove. Po Litkeu je nazvano 18 (!) geografskih mesta, uključujući rt, poluostrvo, planinu i zaliv na Novoj Zemlji, moreuzu u blizini Kamčatke.
Ruski moreplovac i trgovac Grigorij Šelihov, osnovao je i istraživao Rusku Ameriku. Od 1774. organizovao je trgovinu krznom i kožom na ostrvima severnog Tihog okeana i Aljasci. Opremio je brodove za lov, zadatak lovaca je bio da istražuju nove zemlje, trguju sa lokalnim stanovništvom. Godine 1781. Šelihov i njegov saputnik Golikov su osnovali Severoistočnu kompaniju za stvaranje ruskih naselja na američkoj teritoriji. Na Aljasci su izgrađena brodogradilišta. Šelihov je uspeo da uspostavi trgovinu sa japanskim ostrvom Hokaido. Po Šelihovu su nazvani zalivi, planine, moreuzi i grad u Irkutskoj oblasti.
Drugi nazivi: zaliv, ostrva i podvodna visina Demina. Sovjetski hidrografski naučnik, kontraadmiral Leonid Demin predvodio je hidrografske ekspedicije, nadgledao morska istraživanja obale Japanskog i Ohotskog mora, proučavao reku Amur, napisao je najbolji vodič za navigatore, pilot Beringovog mora.
Serijal članaka Doktor More „Po morima, po talasima“ III deo
Dalekoistočna mora nisu baš atraktivna kao turističke destinacije, ali su jedna od ekološki najčistijih mora na svetu. U njima žive neverovatna bića, kojima se naučnici bave poslednjih sto godina. Toliko blizu, a tako daleko. Svi smo čuli za alge, rakove, školjke, ajkule, raže… Ali da li znamo koliko nam ona tajni mogu otkriti za naše zdravlje. Nažalost i posle sto godina manje od 10% stanovnika mora i njihovih isceliteljskih moći je istraženo.
Kompanija Pharmocean Lab. se već više od 50 godina bavi istraživanjem stanovnika mora u saradnji sa najprestižnijim naučnim centrima celog sveta. Ono što je do sad istraženo kompanija je ponudila stanovništvu kroz brend DOKTOR MORE.
Preparati Doktor More su jedinstveni na tržištu jer stvarno daju SNAGU MORA U SVAKOJ KAPSULI. Patentirani način proizvodnje je omogućio da benefiti živih organizama iz mora budu prebačeni u kapsule na potpuno prirodan način, bez upotrebe bilo kakvih hemikalija. Osim toga patentirani način proizvodnje tj. enzimska hidroliza nam u kapsulu stavlja sastav koji mi (ljudi) lako i efikasno varimo i koristimo apsolutno svaki deo preparata. Klinička ispitivanja koja su rađena da bi se potvrdila istraživanja naučnika o benefitima morskih stanovnika su rađena sa pravim pacijentima, koji su bili prezadovoljni rezultatima.
Ono što kompaniju Pharmocean Lab. razlikuje od svih drugih je što apsolutno ceo proces proizvodnje, od izlovljavanja do kapsule radi samostalno. U okviru kompanije postoji i stručni tim koji stalno proverava čistoću i ekološku ispravnost područja za izlovljavanje, jer ne možete dobiti ekološki čist proizvod, ako u startu imate zatrovan materijal. Svi smo toga svesni, jer i sami vidimo da naše voće i povrće više ne miriše kao što je mirisalo, ukus nije kao što je bio. Bez ovakve kontrole i svesti da na zagađenom području ne možete gajiti zdrav proizvod (bar dok ga ne očistite) samo ćemo se dalje trovati i uništavati naše zdravlje.
Želimo da Vam predstavimo i približimo mora iz kojih se izlovljavaju sve naše sirovine koje vam donose snagu mora u svakoj kapsuli. Naši mornari plove po Japanskom, Beringovom i Ohotskom moru, ali ima dana kada “zalutaju” i na Tihi Okean.
Mirijam Soldatović-Buneta PharmOcean doo
Efikasnost preparata Doktor More Potencijal morskih krastavaca... Zanimljiva svojstva pronađena su u porodici holoturium – kukumaria i trepanga, koje...
Neophodni vitamini za zdravlje muškaraca ... Ova fraza iz popularnog filma ne odnosi se samo na žene, već i na...
U nekim zemljama vazduh je toliko zagađen da ljudi šetaju ulicama noseći maske za disanje. Štetne nečistoće u vazduhu mogu...
Kako se leči osteoartritis? U savremenoj medicini koriste se dva pravca lečenja: Smanjenje bola i upale. Usporavanje procesa uništavanja hrskavice...